Collection: Spread Some Holiday Cheer
Discover the sweet side of Lancaster County this season with our festive selection of jams, jellies, and preserves. From classic favorites like grape and strawberry to unique flavors like dandelion jelly and boysenberry jam, each jar is packed with farm-fresh flavor and homemade charm. Perfect for holiday spreading, baking, or gifting—there’s a taste of joy for everyone on your list!
-
Homestyle Apricot Pineapple Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Homestyle Apricot Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Fig Preserves
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.00 USD -
B.E.A.R. Jam
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.00 USD -
Apple Cider Jelly
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.00 USD -
Strawberry Preserves
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Seedless Blackberry Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Red Raspberry Rhubarb Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Red Raspberry Preserves
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Red Jalapeno Pepper Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Peach Marmalade
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Maple Bacon Jam
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $10.00 USD -
Homestyle Strawberry Kiwi Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Homestyle Rhubarb Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Homestyle Pineapple Jelly
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Homestyle Peach Jam
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.00 USD -
Homestyle Orange Marmalade
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Homestyle Grape Jelly
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Four Pepper Jelly
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.00 USD -
Dandelion Jelly
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Cherry Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Blackberry Preserves
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD





















