Collection: Jams & Jellies
Discover the sweet side of Lancaster County with our wide selection of jams, jellies, and preserves. From timeless favorites like grape and strawberry to unique flavors such as dandelion jelly and boysenberry jam, each jar is crafted to capture the pure, homemade taste of farm-fresh fruit. Perfect for spreading, baking, or gifting—there’s a flavor for every taste and every season.
-
Strawberry Butter
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Christmas Jam
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $10.00 USD -
Strawberry Rhubarb Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Sweet Pepper Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Seedless Red Raspberry Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
RT. 30 Traffic Jam
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $10.00 USD -
Fruits of the Forest Jam
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.00 USD -
Triple Berry Jam
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $10.00 USD -
Homestyle Plum Jelly
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.00 USD -
Homestyle Dutch Apple Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Boysenberry Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Mango Tango Jam
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.00 USD -
Jam & Jelly Trio Gift Set
Regular price $24.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $24.00 USD -
Homestyle Cinnamon Pear Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Fig Preserves
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.00 USD -
Apple Cider Jelly
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.00 USD -
Moonshine Jelly
Regular price $6.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $6.00 USD -
Homestyle Watermelon Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Quince Jelly
Regular price $6.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $6.00 USD -
Homestyle Strawberry Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Homestyle Gooseberry Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Homestyle F.R.O.G Jam
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD -
Homestyle Elderberry Jelly
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.00 USD






















